Ağırlık ve Ağırlık Merkezi Ölçüm Sistemleri

Büyük Nesnelerin ve Uzay Aracının Ağırlık ve CG'si

Büyük uzay aracının ağırlık merkezi (CG) konumunun ölçülmesi, küçük nesneleri ölçerken karşılaşılan aynı zorlukların çoğunu sunar. Ölçüm cihazı için ortak gereksinimler şunlardır: bilinen geometrinin oluşturulması, tüm yük koşullarında geometrinin korunması, istenen ölçüm performansını desteklemek için uygun hassasiyete sahip kuvvet transdüserlerinin seçilmesi, ölçüm boyunca bu duyarlılığın korunması ve uzay aracının ilişkilendirilmesi için bir yöntem tasarlanması enstrümanın referans noktasına ait veriler.

Daha küçük nesnelerle uğraşırken, yukarıdaki zorluklar genellikle bir aşinalık (“bunu daha önce yaptık ve aynı şekilde yapacağız”) ve yineleme (“çeşitli yöntemler denemek kolaydır, çünkü yük kullanımı kolaydır ”). Bununla birlikte, ağırlığı 10.000 ila 35.000 pound arasında değişen büyük uzay araçlarını ölçerken, bu yaklaşımlar işe yaramaz. Birincisi, büyük uzay aracının eski bir sanat olmadan benzersiz olduğu göz önüne alındığında, uygulanabilir çok az deneyim var; yük hücrelerinin ve mekanik arayüzlerin etkileri araştırılmamıştır; ve sorunları anında hafifletme yeteneği deneyim, zaman ve bütçe kısıtlamaları ile sınırlıdır. İkincisi, bu çabalar eldeki uzay aracına özgü çözümler olarak karakterize edilebilir ve farklı uzay araçlarına uyum sağlamak için önemli değişiklikler yapılması gerekecektir. Başka bir deyişle, “bunu daha önce yapmadık”. Son olarak, büyük uzay aracının kaldırılması, manevra edilmesi ve taşınması için yüksek risk, zorluk ve zaman ödeneği (günleri kapsayan) göz önüne alındığında, yinelemeli yöntem kullanılamaz. Temel olarak doğru ölçüm yapmak için bir fırsat elde edersiniz.

Kütle özellikleri alanında çalışan birçok insanın iyi bildiği gibi, kütle özellikleri doğrulaması, önceki tüm gecikmelerin planlanan lansmandan önce ölçüm için izin verilen süreyi sıkıştırdığı entegrasyon döngüsünün sonuna doğru gerçekleşir. Ad hoc ölçüm yöntemleri, iyi prova edilmiş geri dönüş süresine sahip özel bir aletin yapabileceği şekilde herhangi bir program kesinliğine borç vermez.

Doğru kütle özellikleri ölçümü elde etmek, ister insan hayatı, ister donanım, parasal yatırım veya kurumsal marka olsun varlıkların korunmasına yönelik gerekli birçok adımdan biridir. Ölçümü doğru yaptığınızı nasıl anlarsınız? Bağımsız doğrulama ve doğrulama için bir Uzay Elektroniği aracı (ve süreci) kullanmak, proje mühendislerini sonuçları yorumlama yükünden kurtarır, hangi verilerin atılacağına ve hangi verilerin saklanacağına karar verir ve onay yanlılığını sınırlayan önceki varsayımları uzaklaştırır. Kanıtlanmış, iyi karakterize edilmiş bir Uzay Elektroniği enstrümanı, geniş bir dinamik yük yelpazesinde kalibrasyon kararlılığı sağlayan NIST izlenebilir olma avantajına sahiptir ve geçici yöntemlerden daha doğru bir büyüklük sırasıdır.

Space Electronics, yukarıda belirtilen zorluklara benzersiz ve yenilikçi çözümler geliştirdi. Sonuç,% 0,1 doğrulukta ağırlığa sahip olan ve üç eksende CG konumunu ± 0,1 inç'e kadar ölçebilen 10.000 ila 35.000 lbs arasındaki yükleri kaldırabilen bir araçtır.

PDF İndir

Benzer Ürünler