Ağırlık ve Ağırlık Merkezi Ölçüm Sistemleri

SE199 - SE300 Mikro Terazi

Çok küçük eşyalar (örneğin, mermiler), CG ila ± 0.002 ”/ ± 0.05 mm. SE199 ve SE300 modellerimiz, ağırlığı ölçmek ve çok küçük test nesnelerinin CG'sini tek bir eksen boyunca hassas bir şekilde bulmak için tasarlanmıştır (bu cihazların çift eksenli versiyonları da mevcuttur). Mermilerin ve diğer küçük mermilerin ağırlık merkezinin eksenel pozisyonunu bulmak için özellikle uygundurlar. Doğru sabitleme ile, sabit sürücü kafaları, jiroskop rotorları, küçük türbin kovaları ve diğer küçük nesnelerin CG'si de doğru bir şekilde belirlenebilir. Tipik bir küçük kalibreli merminin CG'si +/- .002 inç içinde belirlenebilir. Bu enstrümanlar, bu tür bir enstrüman ile genellikle mümkün olandan 100 kat daha fazla hassasiyet elde etmek için Space Electronics tarafından geliştirilen aktif moment dönüştürücü konseptini kullanır.

Moment hassasiyeti: 0.01 g-mm kadar iyi elde edilebilir.

Minimum kurulum ve ölçüm süresi: Bu cihaz düzinelerce veya yüzlerce yükü ölçmesi gereken müşteriler için idealdir.

Kontrolör: Bu cihaz kalibrasyon, ölçüm ve sonuç hesaplamasını otomatikleştiren bir bilgisayar tarafından kontrol edilir. Tüm ölçüm sonuçları bir veritabanında saklanır.

Basit kullanım: Bilgisayar ekranındaki adım adım prosedürler, ağırlık ve ağırlık merkezinin belirlenmesinde operatöre rehberlik eder.

Printer: An optional printer can be provided to print test reports.

  SE199 SE300
Maksimum Yük Ağırlığı (fikstür dahil)   500 g
Tam Ölçekli An   200 g-cm
Ağırlık Ölçüm Hassasiyeti +/- 0.005 g +/- 0.01 g
Moment Ölçüm Hassasiyeti   +/- 0.1 g-mm
Moment Ölçüm Doğrusallığı   0.1% of measured value


Tipik Uygulamalar

  • Sabit Disk Aktüatörleri
  • Mermiler ve Mermiler
PDF İndir

Benzer Ürünler