Ağırlık ve Ağırlık Merkezi Ölçüm Sistemleri

SE8913

Çift eksenli CG, 15 kg / 33 lb'nin altındaki yükler SE8913 cihazları, 33 pound'a kadar olan nesnelerin CG konumunu ölçer. Cihaz, test nesnesinin ağırlık merkezinin döner tablanın merkezinden yer değiştirmesi nedeniyle dengesizlik momentini ölçer. Manuel versiyonda, bu moment okumasını CG konumuna dönüştürmek için biraz matematik gereklidir. Otomatik sürüm, Windows tabanlı bir bilgisayar için ham verileri alan ve bunu 2 eksenli CG konumuna dönüştüren bir arabirim içerir. Bu tür bir cihaz 3 noktalı bir ağırlık ve CG makinesinden daha doğrudur ve atalet momentini veya ağırlığı ölçmez.

Temel Özellikler:

  • 2 eksenli Ağırlık Merkezini ölçer (üçüncü eksen yeniden karıştırma ile ölçülebilir)
  • Maksimum ağırlık kısmı ile tipik doğruluk: ± 0.005 inç
  • Konsept: An okuma (sadece CG'yi ölçer). Ağırlığı ölçmek için ayrı bir ölçek kullanılmalıdır.
  • Arayüz: Dişli ekler ile 4,5 inç çapında döner tabla.
  • Kalibrasyon Standardı: Cihazı kalibre etmek için hassas bir ağırlık verilir.

Test Fikstürü: Test nesnesini cihaza göre bilinen bir yerde desteklemek için bir fikstür gereklidir. Ölçüm sırasında hareket olmadığından, bu basit bir hafif braket olabilir. Daha fazla bilgi için satış departmanımızla iletişime geçin. Bir dizi standart fikstür sunuyoruz.

Ölçüm Prensibi: Bu basitleştirilmiş çizim temel çalışma teorisini göstermektedir. Döner tabla, hassas iğ yatağına monte edilmiştir. Çapraz ağ bükülmeleri sürtünmesiz yatay pivot ekseni sağlar. Bu pivot ekseni ile uyumlu bir burulma çubuğu, bu eksen etrafında doğrusal bir burulma yayı oluşturur. Test parçasının CG'si ölçüm ekseninden kaydırıldığında, bir dengesizlik momenti oluşturulur ve bu, moment kolunun sonuna monte edilen LVDT'nin yer değiştirmesine yol açar. Test parçasını döner tabla üzerinde 180 derece döndürmek yanlış seviyeleme, okumada sıfır sapma veya döner tabla ekseninin mil ekseninden yer değiştirmesi gibi sistematik hataları ortadan kaldırır. Parçanın ağırlığı, ağ bükülme pivotu tarafından desteklendiğinden ve LVDT tarafından sadece dengesizlik momenti algılandığından, yüksek hassasiyet mümkündür. LVDT'nin çıkışı, titreşim ve diğer yüksek frekanslı bileşenleri ortadan kaldıran moment okumasında dijital olarak filtrelenir. CG ofsetini ölçmek için, operatör tabloyu 0o değerine döndürür ve dengesizlik momenti değerini kaydeder. Daha sonra masayı 180o'ye döndürür ve ikinci bir anı kaydeder. CG, iki moment okumasını çıkararak ve test parçası ağırlığına bölerek hesaplanır.

  Model SE8913A Model SE8913B Model SE8913C
Maksimum ağırlık (test parçası ve fikstür):   11 lb 33 lb
Maksimum CG yüksekliği:   5 inches 5 inches
Cihaza zarar vermeden maksimum moment:   10 lb-in 20 lb-in
Tam ölçekli an:   2 lb-in 10 lb-in
Moment hassasiyeti:   0.002 lb-in 0.015 lb-in
Çözüm:   0.0002 lb-in 0.001 lb-in

Model SE9707 Bilgisayar Okuma Opsiyonu: Enstrümanın temel manuel versiyonunu kullanmak için, operatörün dört moment okuması kaydetmesi gerekir. CG, iki moment okumasının çıkarılması, bu sayının bir kalibrasyon sabiti ile çarpılması, dara ofsetinin çıkarılması ve test nesnesi ağırlığına bölünmesi ile hesaplanır. Bu hesaplama her eksen için yapılmalıdır. Verileri bir RS232 arayüzü üzerinden otomatik olarak okuyan, hesaplamaları inç cinsinden ofset sağlamak için yapan ve bir rapor yazdıran bir bilgisayar seçeneği sunuyoruz. Bu program, IBM uyumlu bir bilgisayarda çalışır.

PDF İndir

Benzer Ürünler