Atalet Momenti Ölçüm Sistemleri

GB Yüksek Hassasiyet Serisi

% 0,1 hassasiyetle 8,800 lb / 4,000 kg'a kadar olan nesneler için gaz yatağı destekli masa. GB serisi Moment Atalet (MOI) test cihazı, yeniden giriş araçları, uzay aracı, otomobil motor parçaları gibi büyük mekanik bileşenleri ölçmek için tasarlanmıştır. karmaşık yapılar.

Standart modeller, yüzde +/- 0,1 hassasiyetle 15.000 pound (6,800 Kg) ağırlığa kadar olan test nesnelerinin ölçümü için kullanılabilir. Bir tasarım aracı olarak kullanılmalarına ek olarak, bu cihazlar üretim kalitesi analizi için üretim hatlarında kullanım için yeterince hızlıdır.

Çoğu dönen makine ve tüm uzay araçları, bileşenlerin ve komple montajların Moment Atalet Momentinin hesaplanmasını gerektirir. Bu hesaplamalar bilgisayar kullanımıyla daha hızlı ve daha doğru hale gelmiş olsa da, ölçüm yapılmadan üretim varyasyonlarının kesin değeri ve kapsamı bilinemez.

Uzay Elektroniği GB Serisi cihazları, herhangi bir nesnenin MOI'sini, MOI hesaplaması için gereken sürenin bir kısmında boyut veya şekline bakılmaksızın ölçer ve varyasyon analizi için hızlı veri birikmesine izin verir.

GB Serisi cihazlar, test parçası ağırlığını desteklemek için yassı gaz itme yatağı, hassas merkezleme için silindirik bir gaz yatağı ve dönme yayı olarak bir burulma çubuğu kullanır. Çubuğun alt ucu, gaz yatağı boşluğundaki küçük değişikliklerin ve makine çerçevesinin termal genleşmesinin bir fonksiyonu olarak burulma sertliğindeki değişiklikleri önleyen bir bükülmeye tutturulmuştur.

Cihaz, ters torsiyon sarkaçının prensibi ile çalışır. MOI'yi ölçmek için, test masası küçük bir açıyla döndürülür ve sabit bir durağa karşı tutulur. Serbest bırakıldığında, yük neredeyse sürtünmesiz gaz yatakları tarafından desteklendiği ve merkezlendiği için tabla serbestçe salınacaktır. Cihazdaki dijital bir zamanlayıcı salınım süresini belirler. Bu prosedür ilk olarak çıplak masa ve herhangi bir gerekli yerleştirme armatürü ile ve daha sonra tekrar test parçası monte edilerek gerçekleştirilir. Dara periyodunu, test parçalı periyodu ve kalibrasyon sabitini kullanan basit bir hesaplama, bu verileri test parçasının eylemsizlik momentine dönüştürür.

Özel Enstrümanlar

Standart alet grubumuza ek olarak, 25.000 lbs'yi aşan test parçaları için özel aletler tasarladık ve ürettik. ve% 0.01 kadar büyük bir doğruluk elde etmişlerdir. Bu makineler ayrıca özel ihtiyaçları karşılamak için tamamen otomatikleştirilebilir. Standart bir cihaz ihtiyaçlarınızı karşılamayacaksa satış departmanımızla iletişime geçin.

Daha küçük atalet momentleri için şunları düşünebilirsiniz:

  • 250 lb'ye kadar taşıma yükleri için XR serisi (fikstür dahil)
  • Küçük yüklerin çok hassas ölçümü için XKR serisi
  • Seçenekler ve Aksesuarlar
  • Hava besleme
  • Özel fikstürler
  • Yedek parçalar
  • CG yazılımından MOI: CG konumunu bilmeden CG'den geçen MOI'yi hesaplayın
PDF İndir

Benzer Ürünler