Dinamik Dengeleme Sistemleri

FBD Dinamometre Serisi

Vakum ve sıcaklık odalarında kullanım için. Aerodinamik kuvvetlerden kaynaklanan hataları ortadan kaldırır. Vakum odasındaki bir uydunun sabit atalet tekerleklerine karşı statik ve dinamik dengesizliğini ölçen FBD serisi kuvvet dengesi dinamometreleri zorlu uygulamalar için yüksek hassasiyetli bir çözüm sunar.

Bu enstrüman hem ağırlık merkezini hem de faydalı yük ataletini ölçer. Sistem yazılımı, dengesizlik verilerini toplar, dengesizlik bilgilerini raporlar, düzeltme kütle çözümlerini hesaplar ve dengelemeden sonra yükün kalan dengesizliğini ölçer.

Kuvvet dengesi dinamometrelerimiz, temel avantajlar sağlayan benzersiz bir tasarım kullanır:

  • Statik ve Dinamik Dengeleme: FBD cihazı aynı anda ağırlık merkezini ve atalet çarpımını ölçer. İki eksen boyunca statik balanslama ve iki düzlemde dinamik balanslama aynı anda yapılabilir.
  • Vakum Uyumluluğu: FBD'ımız, bir vakum odasında kullanılmak üzere vakuma uyumlu versiyonlarda yapılabilir. Bu, uzay aracının veya diğer nesnelerin hava sürüklemesi olmadan ölçülmesine izin verir. Özellikle FBD serisi çalışma için hava veya yağ kullanmaz.
  • Geniş Termal Aralık: FBD serisi, farklı sıcaklık noktalarında uzay aracı dengesini ölçmek için çok çeşitli sıcaklıklarda kalibre edilebilir ve kullanılabilir.
  • Kompakt yükseklik: FBD serisi, vakum veya termal bölmede minimum yer kaplayacak şekilde azaltılmış yükseklikte (büyük FBD2200 için 12 inç / 30 cm'den az) tasarlanmıştır. Bu, haznede test edilebilen yükün boyutlarını maksimuma çıkarır.
  • Yüksek Ölçüm Hassasiyeti: FBD cihazları, düşük dönüş hızı dengelemesi için dünyadaki en iyi doğruluğa sahip POI serimizle aynı hassasiyete sahiptir.

Tipik Yükler

  • Uydular (kendi yatakları hakkında eğirme)
  • Uydular (dönmeyen)
  • Atalet Tekerlekleri

Genel Teknik Özellikler

  FBD20 FBD200 FBD2200
Maksimum Taşıma Kapasitesi   200 lb 2,200 lb
Sıkma Devir Aralığı   50 – 200 RPM 30 – 150 RPM
Minimum Ulaşılabilir Okuma   0.07 lb-in2 at 50 rpm
0.01 lb-in2 at 100 rpm
0.003 lb-in2 at 200 rpm
2 lb-in2 at 30 rpm
0.5 lb-in2 at 50 rpm
0.15 lb-in2 at 100 rpm
Minimum Ulaşılabilir Okuma   85% 85%
PDF İndir

Benzer Ürünler