Gimbal Dengeleme Serisi

Gimbal Dengeleme Serisi

Gimbal denge makinelerimiz, savunma için füze yönlendirme sistemleri ve havadaki sensörler ve endüstri için kameralar gibi en son teknoloji statik dengesini elde etmek için kullanılan son derece hassas ölçüm cihazlarıdır. Kendi dönme eksenlerinin her biri hakkında 0,1 g-cm'den daha iyi bir gimbalin "dengesizliğini" veya stabilizasyon eksikliğini ölçer.

Space Electronics'in gimbal dengeleme serisi, gimbal platformlarını dengelemek için dünyanın tek kapsamlı makine setidir. Hem statik balanslama hem de dinamik balanslama yöntemlerini birleştirir.

Birçok parametre, görev gereksinimlerini karşılamak için gerekli dengeleme araçlarını ve yöntemlerini etkiler. Uygulamaya bağlı olarak, Space Electronics belirli bir gimbal için en iyi denge çözümlerini elde etmek için bir dizi statik ve dinamik dengeleme yöntemi sunacaktır.

Tipik uygulamalar

Gimbal dengeleme çözümlerimiz, istendiği kadar dönme ekseni ile tüm gimbal tipleri için geçerlidir. Tipik uygulamalar arasında füze arayanlar, hızlı direksiyon aynaları, füze bozucular ve İHA'lara monte edilmiş havadan kameralar, helikopterler, uçaklar sayılabilir.

Statik Dengeleme

Statik dengeleme, belirli bir gimbal denge makinesi ve bir gimbaled tertibatını kendi eksenleri etrafında statik olarak dengelemek için özel bir işlem kullanılarak gerçekleştirilir. Bu, gimbaled montajlardaki titreşimin çoğunu ortadan kaldırır.

Gimbal Balans Makinaları, füze yönlendirme arayanlar, yalpa çalan kameralar ve sensörler ve izleme cihazları gibi gimbaled sensör takımlarının statik dengesini sağlamak için kullanılan son derece hassas, otomatik, ağırlık merkezi ölçüm cihazlarıdır. Taşıtın ivmesinin gimbalın herhangi bir dönme ekseni etrafında aşırı tork uygulamaması için yüksek derecede denge gereklidir. Uzay Elektroniği gimbal dengeleme makineleri, 0,1 gram santimetre (0.0001 lb-in) kadar küçük bir tolerans dahilinde her dönüş ekseni hakkında bir gimbal'i hızla dengeleyecektir. Gimbal, kablo demeti ve fiber optik kılavuz kitleleri ile tamamen monte edilmiş "uçmaya hazır" konfigürasyonunda dengelenebilir. Uygulamanız için doğru gimbal dengeleme makinesini nasıl seçeceğinizi öğrenin.

Uzay Elektroniği gimbal dengeleme Yönteminin avantajları hakkında daha fazla bilgi edinin. Gimbal eksenlerini yatay olarak 45 dereceye yönlendirme ve gimbal eksenleri etrafında döndükçe yatay CG pozisyonundaki değişikliği ölçme kavramını icat ettik. Ayrıca, mekanizmayı orijinal durumuna geri döndürmek için bir kapalı döngü servo kullanarak "kalıcı olarak kalibre edilmiş" moment algılama kavramı ve gimbal dengeyi tanımlamak için kullanılan kuralların ve standartların birçoğu Uzay Elektronik'te üretildi. Bugün kullanılan tüm gimbal denge makineleri tarafımızdan üretildi.

Dinamik Dengeleme

Dinamik dengeleme büyük ölçüde her gimbal'a bağlıdır. Space Electronics, çok çeşitli gimbal konfigürasyonlarını kapsayan bir dizi yöntem geliştirmiştir. İzin verilen rezidüel dengesizlik, her eksendeki maksimum hareket açıları, alt montajların kütle ve atalet dağılımları, gimbal tipi, dönme hızları ve gimbal konfigürasyonları aralığı gibi parametreler uygun bir dengeleme yöntemi seçimini etkiler.

Statik ve dinamik dengesizlik arasındaki farkı anlamak için açıklama sayfamızı ziyaret edin. Dengeleme işleminize başlamak için aşağıdaki formdan veya telefonla bize ulaşın.

PDF İndir

Benzer Ürünler