Laboratuvar Tipi Sarsıcılar

LDS V406

Kalıcı mıknatıs, küçük bileşenlerin ve montajların titreşim testi için olduğu kadar laboratuvar deneyleri, mod çalışmaları ve yapısal analiz için elektrodinamik sarsıcı. 196 N'ye (44 lbf) kadar maksimum kuvvetler verebilir.

Endüstride genel titreşim testleri için kullanılmasına rağmen, bu sarsıcılar genellikle üniversitelerde ve araştırma tesislerinde bulunur. Geniş bir frekans bandı ve üst sinüs kuvvetlerini birleştirerek, bunları çeşitli uygulamalar için uygun hale getirir: küçük elektroniklerin yorgunluk ve rezonans testinden biyomedikal malzeme ve cihazların incelenmesine. Ayrıca sismik olmayan alıcılar, hız transdüserleri ve yüksek hızlı aktüatörler olarak da kullanılabilirler.

KULLANIM ALANLARI

 • Köprülerin ve diğer yapıların test edilmesi gibi inşaat mühendisliği uygulamaları da dahil olmak üzere modsal ve yapısal analizler
 • Küçük bileşenlerin titreşim taraması ve cep telefonları gibi elektronik montajların testi
 • Tozların ayrılması ve sıkıştırılması gibi laboratuvar deneyleri
 • Tıbbi cihaz ve malzemelerin testi
 • Parçaların malzeme testi dahil yorgunluk ve rezonans testi
 • İvmeölçer kalibrasyonu ve makine durumu izleme ve titreşim ölçümü için hız transdüserleri veya yüksek hızlı aktüatörler olarak kullanılır.

ÖZELLİKLERİ

Çok yönlü ve güvenilir LDS® V406 sarsıcı, maksimum performans sunmak için özel olarak tasarlanmıştır. 5 - 9000 Hz arasında kullanılabilir bir frekans aralığına sahiptirler ve standart olarak sağlandıklarında 98 N (22 lbf) nominal bir tepe sinüs derecesine sahiptirler. Bununla birlikte, önerilen LDS® PA500L amplifikatörü ile eşleştirilir ve harici bir fan tarafından soğutulursa, 196 N (44 lbf) bir sinüs vektör kuvveti üretebilirler.

38 mm (1,5 inç) armatür çaplarına ek olarak, bu sarsıcılar, kuvvet kapasitesine zarar vermeden test yükleri için yeterli destek sağlayan sağlam ancak hafif hareketli bir armatür içerir. Aksine destek sağlamak ve yanal ve rotasyonel kısıtlamaları arttırmak için armatüre iki lamine fiber esneklik bağlanmıştır.

Tipik olarak V406 sarsıcılar tabana monte edilir, ancak isteğe bağlı olarak muylu montajı da yapılabilir. Dahası büyük, yaylı yapıların, örneğin bir otomobil şasisinin, titreşim taramasına tabi tutulması gereken uygulamalar için bir yardımcı süspansiyon ünitesi eklenebilir. Bu sarsıcının test edilen cihazdan dikey olarak asılı kalmasına izin verir ve bu da taşıma kapasitesini neredeyse artırır. Armatürün sabit bir gövdeye göre karşılıklı hareket ettiği normal çalışmanın aksine, yardımcı süspansiyon ön hareketi sağlar.

V406 modelleri için harici soğutma gerekmese de, sarsıcıları hava ile soğutan isteğe bağlı bir uzaktan fan ünitesi eklemek en yüksek derecelendirme performansını sağlar. Sarsıcılar, fanın gerekli olmadığı LDS® LPA100 veya bir fanın gerekli olduğu LDS® LPA600 gibi kompakt, sessiz ve enerji tasarruflu amplifikatörler tarafından çalıştırılabilir. LDS® COMETUSB ™, LASERUSB ™ Spider 81 titreşim kontrol cihazlarının yanı sıra üçüncü taraf kontrol sistemleriyle de uyumludurlar.

 • Sinüs Kuvvet: 196N
 • Rastgele Kuvvet: 89 N
 • Maksimum İvme: 100 g
 • Maksimum Hız: 1.78 m/s
 • Deplasman (pk-pk): 17.6 mm
 • Armatür Ağırlığı: 0.20 kg
PDF İndir

Benzer Ürünler