Yüksek Kuvvet Sarsıcılar

LDS V964

Uydu ve uçak bileşenleri gibi büyük cihazların 907 kg'a (2000 lb) kadar şok ve yüksek performanslı titreşim testi için su soğutmalı elektrodinamik sarsıcı. 89 kN (20.000 lbf) değerine kadar sinüs ve rasgele kuvvetler verebilir ve maksimum 3.13 kN · m (2308 lb · ft) devirme momentine sahiptir.

Bu sarsıcı, aviyonik enstrümantasyon, savunma elektroniği ve telekomünikasyon montajları da dahil olmak üzere dünyanın en karmaşık ürün ve uygulamalarının bazılarının güvenilirliğini ve dayanıklılığını test etmek için kullanılır. LDS® V964, ister tek ister çoklu sarsıcı konfigürasyonlarında olsun, yüksek frekanslı titreşim ve yüksek şok kuvveti testi için büyük boyutlu ürünleri barındıracak şekilde tasarlanmıştır.

KULLANIM ALANLARI

 • Komple uydu sistemlerinin üç eksenli testi
 • Aviyonik ve askeri donanımların dayanıklılık testi
 • Klasik ve operasyonel modal analizler, Test-FEA entegrasyonu ve SRS analizi dahil yapısal dinamik testler
 • Havacılık ve uzay test tesisleri gibi temiz odalarda ve kontrollü ortamlarda testler
 • Taşımacılık simülasyon testleri de dahil olmak üzere tehlikeli maddelerin dahil olduğu testler
 • Çok sarsıcılar, uydu ve füze testi gibi çok eksenli uygulamalarda kullanılır.

ÖZELLİKLERİ
Yüksek kuvvetli sarsıcılarımızdan en küçüğü V964, yüksek kuvvet dereceleriyle birlikte yüksek devrilme momenti sunar, bu yüzden uydu sistemlerini test etmek için idealdir. Gelişmiş bir armatür imalatı ve su bazlı soğutmayı birleştirerek, optimum hızlanma ve hız verimli bir şekilde sunma yeteneğine sahiptir.

Armatür süspansiyonu, çapraz eksenel destek ve dönme hareketlerinin hassas kontrolünü sağlamak için benzersiz bir tasarıma sahipken, su soğutmalı bobini sistemi, nispeten mütevazı amplifikatör çıkışı ile olağanüstü düşük frekanslı performans sağlar.

V964 çok çeşitli nem ve sıcaklık koşullarında çalıştırılabilir ve su soğutmalı olduğu için temiz odalar ve diğer kontrollü ayarlar için de uygundur. Ayrıca, kapalı devre soğutma mekanizması su kayıplarını en aza indirdiği ve pahalı iklimlendirme ihtiyacını ortadan kaldırdığı için işletim maliyetleri genellikle düşüktür.

Ek olarak, sarsıcı gövdesi hava geçirmez bir şekilde kapatılır ve basınçlandırılır, bu da nem, yabancı parçacıklar ve diğer kirleticilerin içeri girmesini ve arızalara ve gecikmelere neden olmasını önleyerek verimliliği ve güvenilirliği artırır. Bu özellik aynı zamanda yük destek sistemini korur ve sarsıcının büyük taşıma yüklerini güvenli bir şekilde tutabilmesini sağlar.

V964 için standart montaj, sarsıcıyı yerden izole eden, böylece çevre ortamdaki titreşimi azaltan ve test sonuçlarında minimum sismik parazit ile düşük frekanslarda çalışmaya izin veren LDS® Lin-E-Air süspansiyonu ile donatılmış bir muyludan oluşur.

İLAVE KAPASİTELER
İsteğe bağlı kılavuzlu kafa genişleticiler, montaj yüzeyini artırır ve ofset ağırlık merkezleriyle yükleri güvenli ve verimli bir şekilde test etmenizi sağlar. Sarsıcıyı kayar tablalarımızdan biriyle eşleştirmek, hem dikey hem de yatay eksenlerde titreşime izin verdiği için sistemin test profilini daha da genişletir. Çevresel testlerde kullanıldığında, sarsıcıyı yüksek sıcaklıklardan korumak için bir seçenek olarak termal bariyerler de mevcuttur.

 • Sinüs Kuvvet: 89 kN
 • Rastgele Kuvvet: 89 kN
 • Maksimum İvme: 100 g
 • Maksimum Hız: 2.0 m/s
 • Deplasman (pk-pk): 38 mm
 • Armatür Ağırlığı: 59 kg
 • Kullanılabilir Frekans Aralığı: 5 Hz - 2.5 kHz
PDF İndir

Benzer Ürünler