Yüzdürme Merkezi Ölçüm Cihazı

Yüzdürme Merkezi Ölçüm Cihazı

Neden Ölçmelisiniz?

Ağırlık merkezi gibi kütle özelliklerini anlamak, kararlı nesneler tasarlamayı ve inşa etmeyi ve hava veya su gibi bir ortamda performanslarını tahmin etmeyi mümkün kılar. Dalgıç bir deniz aracının performansı, kaldırma kuvvetinin merkezine bağlıdır. Bir nesnenin kaldırma kuvveti, batık nesnenin kendisi değil, yer değiştiren sıvının ağırlık merkezi olacak nokta olarak tanımlanır. Şimdiye kadar yüzdürme merkezinin belirlenmesi öncelikle hesaplamalar veya dolaylı ölçüm kullanılarak yapılmıştır.

Uzay Elektroniği, yüzdürme merkezini önceden elde edilemeyen bir doğrulukla deneysel olarak belirlemek için bir araç geliştirdi. Ölçüm sisteminin geometrisinin belirlenmesi ve teorinin doğrulanması müşteriye gönderilmeye hazır bir çalışma aleti ile tamamlanmıştır. Enstrüman, yüzdürme hassasiyeti merkezi 0.1 "olan birden fazla ekseni ölçebilir.

Operasyon Kavramı

Uzay Elektroniği CB Ölçüm Cihazı, ilk olarak havadaki Ağırlık Merkezini belirlemek için test yükünü üç yük hücresinden askıya alır. Havada ölçülen CG ± 0.1 inç'e kadar doğrudur. Deniz aracı daha sonra suya daldırılır ve yük hücresi çıkışı kaydedilir. Havadaki ve sudaki yük hücresi kuvvetleri arasındaki farklılıklar Yüzdürme Merkezini gösterir.

Sistem tasarımı

CB ölçüm cihazı, deniz taşıtını üstten vinçle yukarıdan desteklemek üzere tasarlanmıştır. Bu, vincin kapasitesi dahilindeki herhangi bir nesnenin ölçülmesini sağlar. Ayrıca, yük hücreleri test edilen aracın üstünde olduğu için su yüzeyinin üzerinde kalırlar.

Diğer Tasarım Avantajları

  • Kütle, Ağırlık Merkezi ve Yüzdürme Merkezi aynı makine ve kurulum kullanılarak ölçülür.
  • Taşınabilir - Tek gereken bir vinç ve bir dunk tankı veya başka bir su kütlesidir.
  • Elleçleme ve yükleme kolaylığı.
  • Küçük dalgalar cihazın dengesini etkilemez. Bu cihaz iyi huylu olmayan bir ortamda kullanım için uygundur.
PDF İndir

Benzer Ürünler