Kütle Ölçüm Sistemleri

InTenso+ Weight/CG/MOI/POI Serisi

3.500 kg'a kadar sert malzemeler için lineer sarkaç sistemi. Milan Polytechnic Üniversitesi'nden bir spin-off şirketi olan Space Electronics ve SMARTMechanical, pazara yeni bir kitle özellikleri enstrümanı getirmek için bir araya geldi.

InTenso + serisi cihazlar, tam kütle özellikleri ölçüm cihazlarıdır. Ağırlığı, 3 eksende ağırlık merkezini ve tam atalet tensörünü ölçer: 3 eksende atalet momenti ve 3 düzlemde atalet çarpımı. Bu sistemin avantajı kullanım kolaylığı ile ilgilidir: faydalı yük sadece bir konfigürasyonda monte edilir ve tüm kütle özellikleri bu yönde ölçülür.

Ölçüm Kavramı

InTenso sistemi doğrusal olmayan bir sarkaçtır. Yük, kablolardan asılı bir platforma monte edilir. Önce ağırlık ölçülür. Yük, yumuşak bir rastgele salınım içine gönderilir ve yükün doğrusal olmayan titreşimi, üzerine etki eden kuvvetlerle birlikte kaydedilir. Matematiksel bir model, toplanan verilerden vücudun tüm kütle özelliklerini elde eder.

Bilgisayar ve Yazılım

Bu masaüstü için Windows masaüstü PC ve Yazılım sağlanır. Tüm kullanım talimatları ekranda verilmiştir. Sağlanan ölçüm yazılımı operatöre bilgi verir, dönüştürücüleri okur, CG, MOI ve POI sonuçlarını hesaplar ve bir rapor yazdırır.

Ayarlama

Bir bütün olarak sistem kalıcı olarak kalibre edilir. Bireysel yük hücrelerinin periyodik olarak yeniden sıfırlanması ve yeniden sertifikalandırılması gerekir. Sistemin uygun çıktıyı sağladığını doğrulama seçeneği olarak bir kanıtlama kuruluşu sağlanabilir.

Şu anda iki boyut enstrüman mevcuttur:

  • InTenso + 500 ile 3.500 kg arasındaki yüklere adanmıştır. Bu model başlangıçta tüm araçları test etmek için tasarlanmıştır.
  • InTensino +, 100 kg ile 450 kg arasındaki yükler için daha küçük bir boyuttur. Başlangıçta motorların kütle özelliklerini ölçmek için tasarlanmıştır.
  • Bu sistemlerin doğruluğu otomotiv endüstrisinin gereklilikleriyle uyumludur.

Diğer boyutlar çalışmalarda. Özel boyutlu bir cihaz için özel yük gereksinimleriniz için lütfen bizimle iletişime geçin.

Model Yük Kütlesi CG Doğruluğu (yatay düzlem) CG Doğruluğu (dikey eksen) MOI Doğruluğu POI Doğruluğu
InTensino+ 30 – 450 kg

1.5 mm

for payloads

above 100 kg

1.5 mm

for payloads above 100 kg

0.5%

for payloads above 100 kg

0.05 kg-m2

 for payloads above 100 kg

InTenso+ 500 – 3500 kg

2 mm

for payloads

above 1,000 kg

3.5 mm

for payloads above 1,000 kg

1%

for payloads above 1,000 kg

2 kg-m2

for payloads above 1,000 kg

Özel arayüzler ve fikstürler mevcuttur. Daha fazla bilgi için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

PDF İndir

Benzer Ürünler