Kütle Ölçüm Sistemleri

MP Weight/CG/MOI Serisi

Ağırlık, CG'nin iki koordinatı ve MOI tek bir kurulumda; 100 ila 6.500 lb / 45 ila 3.000 kg. MP Serisi cihazlar, kullanım kolaylığı ve ölçüm hızı için tasarlanmıştır ve en yüksek doğruluk gerektirmeyen uygulamalar için tasarlanmıştır. Daha yüksek doğrulukta Kütle Özellikleri ölçümü için KSR Serimizi öneriyoruz.

Kütle Özellikleri Kolaylaştırıldı: MP serisi cihazlarımız bir kurulumda yükün ağırlığını, ağırlık merkezinin iki koordinatını ve bir atalet momentini ölçer.

Portability: Our MP instruments are self-contained instruments that are easy to transport and easy to set up. They are particularly well suited to field measurements.

Ölçüm hızı: Ağırlık merkezi ölçümü yapmak için rotasyona gerek olmadığından, operatör ağırlığı, ağırlık merkezinin 2 koordinatını ve atalet momentini yaklaşık bir dakika içinde ölçebilir.

Ölçüm konsepti:

- Ağırlık ve Ağırlık Merkezi: Bu cihazlar, hem ağırlığı hem de CG'yi aynı anda ölçmek için çok noktalı tartım yöntemini kullanır. Bir ölçüm yapmak için bir dakikadan az bir süre gereklidir, bu nedenle bu aletler yüksek hacimli üretime ideal şekilde uygundur.

- Atalet Momenti: Alet, test parçası ağırlığını desteklemek için düz gaz itme yatağı, hassas merkezleme için silindirik bir rulman ve dönme yayı olarak bir burulma çubuğu kullanır. MOI'yi ölçmek için, test masası manuel olarak küçük bir açıyla döndürülür ve sabit bir durağa karşı tutulur. Serbest bırakıldığında, yük neredeyse sürtünmesiz bir gaz yatağı tarafından desteklendiği ve merkezlendiği için tabla serbestçe salınacaktır. Dijital bir zamanlayıcı salınım süresini belirler.

Otomatik Çalışma: MP6500 sistemiyle Windows tabanlı bir bilgisayar sistemi sağlanır. MP6500 işletim yazılımı, kullanıcıyı test dizisi boyunca yönlendirir, veri alır, sonuçları hesaplar ve bir rapor oluşturur.

Sağlanan kalibrasyon donanımı: Her MP cihazı NIST sertifikalı kalibrasyon donanımı ile birlikte gelir.

Gaz Temini: Gaz yatağının çalışması için 75 PSI'de 2 CFM sağlayabilen basınçlı azot veya kuru temiz hava kaynağı sağlanmalıdır. Kalıcı bir azot hattı veya yağsız kuru havayolu bulunmayan yerler için, bu gaz bir Uzay Elektroniği Enstrüman Hava Kaynağından sağlanabilir. (Not: Mağaza havası genellikle yağ ve su içerir ve kabul edilemez.)

  • Seçenekler ve Aksesuarlar
  • Hava besleme
  • Patlamaya dayanıklılık
  • Diğer aksesuarlar
  • Fikstür
  • Özel Fikstürler
  • L Yükü yatay yönde ölçmek için adaptör fikstürü
  MP1100 MP6500
Önerilen Yük Aralığı 85 – 1100 lbs 500 – 6500 lbs
MOI Ölçüm Hassasiyeti 0.25% + 1.0 lb-in2 0.25% + 2.5 lb-in2
CG Ölçüm Hassasiyeti (maksimum taşıma yükü ağırlığında)   +/- 0.1 in
Ağırlık Ölçüm Hassasiyeti   +/- 10 lb
Makine referansından maksimum CG ofseti   4.0 in
Arayüz Plakası Çapı   26 in
PDF İndir

Benzer Ürünler