Yan Ekipmanlar

HBT Yatay tabla

Titreşim test sistemleri, orta veya yüksek kuvvetli bir elektrodinamik sarsıcı ve tek bir çerçeveye monte edilmiş hidrostatik yataklı kayma tablasından oluşur. Uydu bileşenleri gibi 12.000 kg'a (26.455 lb) kadar çok büyük yüklerin yatay ve üç eksenli testi için uygundur.

Birçok titreşim test sisteminin bir parçası olan bir yatay tabla tipik olarak, düzgün bir granit blokun üzerinde oturan bir magnezyum plakadan oluşur; her ikisi de, sarsıcının armatürüne bağlanan bir çerçeveye yerleştirilir ve böylece yükleri yatay konumda test edebilirsiniz.

HBT Slip Tablalı LDS® Kombo Sistemleri, orta ve yüksek kuvvetli sarsıcılarımızın gücüne ve hidrostatik yataklı tablaların mukavemet ve stabilitesine sahiptir. Üç eksende (bir dikey ve iki yatay) uyarma daha titiz ve gerçekçi bir test türü sağladığından, bu sistemler Ar-Ge ve ürün kalifikasyonu için otomotiv, havacılık, havacılık ve savunma, paketleme ve nakliye gibi çeşitli endüstriler tarafından kullanılır.

KULLANIM ALANLARI

  • Komple uydu sistemlerinin testleri dahil üç eksenli test
  • Aviyonik ve askeri donanımların testi
  • Uzay uçuşu simülasyonu
  • Ticari ve savunma uçakları montajlarının testi
  • Otomotiv bileşen testi
  • Elektronik montajların testi
  • Paketleme ve nakliye testi

ÖZELLİKLERİ

Büyük eşyaları test etmek için özel olarak üretilen LDS® HBT Yatay Tablalar, daha fazla yük destek kapasitesi sağlamak için lineer hidrostatik yatakları içerir. Bu tablolar yüksek sertlik, dinamik stabilite ve sönümleme sunar, böylece yüksek veya sabit ağırlık merkezleri ve yüksek devrilme momentleri olan yükler güvenli ve verimli bir şekilde test edilebilir. Standart boyutlu tablolar 600 x 600 ila 1500 x 1500 mm (23.62 x 23.62 ila 59 x 59 inç) arasında değişir ve isteğe bağlı olarak özel boyutlar mevcuttur.

LDS tabloları, dayanıklılığı ve hafifliği için seçilen, alet sınıfı magnezyumdan üretilen yüksek stabilite granit tabanları ve kaydırma plakalarına sahiptir. Taban ve plaka arasındaki bir basınçlı yağ filmi, tüm yüzey boyunca eşit destek sağlar.

Esneklik ve performans göz önünde bulundurularak tasarlanan yatay tablalarımız, tek bir katı yapıda (veya "combo" taban) bir sistemin parçası olarak tek başına veya bir sarsıcı olarak tedarik edilebilir. Üç eksenli test uygulamaları için, sarsıcı ve tabla arasında kolay kurulum ve doğru hizalama sunarak kombo yapılandırmayı öneriyoruz, böylece konum dikeyden yataya geçerken test kurulum süresini azaltır.

Alternatif olarak, sismik bir taban üzerinde ayrı bir kayma tablasına sahip trunnion kaide monte edilmiş bir sarsıcı, optimum eğim, yuvarlanma ve yalpalama kısıtlamaları sağladığı için çok büyük veya dinamik olarak karmaşık yüklerin test edilmesi için tercih edilen düzenlemedir.

Mevcut bir sarsıcı ile güçlendirmek için bağımsız bir kayma tablası satın almak mümkün olsa da, birleşik seçenek çoğu durumda tercih edilir, çünkü birincisi, kurulum ve düzenli kalibrasyonlar için sistem kapalı kalma süresini içeren daha pahalı, zaman alıcı bir çaba olduğundan, olası yanlış hizalama sorunları ve devam eden bakım maliyetleri yükseltir.

PDF İndir

Benzer Ürünler