Yan Ekipmanlar

LPT Yatay Tabla

Orta veya yüksek kuvvetli bir elektrodinamik sarsıcı ve tek bir tabana monte edilmiş düşük basınçlı yatay tabladan oluşan titreşim test sistemleri, 1500 kg'a (3307 lb) kadar yüklerin yatay ve üç eksenli testleri için kullanabilir.

Birçok titreşim test sisteminin parçası olan yatay tabla tipik olarak düzgün bir granit kaidenin üzerinde oturan ve aralarında yağlama filmi bulunan bir magnezyum plakadan oluşur; her ikisi de, sarsıcının armatürüne bağlanan bir çerçeveye yerleştirilir ve böylece yükleri yatay konumda rahatlıkla test edebilirsiniz.

LDS® HBT serisine benzer ancak düşük yük taşıma kabiliyetine sahip olan LPT Yatay tabla LDS® Combo sistemleri genel amaçlı titreşim test sistemleri için uygundur. Askeri teçhizat, elektronik montaj, uçak ve otomotiv ürünlerinin test edilmesi dahil olmak üzere Ar-Ge ve ürün doğrulama uygulaması için uygun maliyetli bir çözüm sunar.

KULLANIM ALANLARI

  • Üç eksenli test
  • Aviyonik ve savunma donanımının testi
  • Ticari ve askeri uçak montajlarının testi
  • Otomotiv bileşen testi
  • Elektronik montajların testi
  • Paketleme ve nakliye testi

ÖZELLİKLERİ

Bu düşük basınçlı tablalar, yüksek mukavemet ve hafifliği için seçilen, magnezyumdan üretilen yüksek stabilite granit tabanlarına ve kayar plakalara sahiptir. Eksenel bozulmayı en aza indirmek için kılavuz yatakları içerir ve 63 mm'ye (2,48 inç) kadar yer değiştirme kapasitesine sahiptir. Taban ve plaka arasındaki basınçlı yağ filmi, tüm yüzey boyunca eşit destek sağlar ve tablanun dalgalanmasını azaltarak yük desteğini artırır.

Esneklik ve performans göz önünde bulundurularak tasarlanan LDS® LPT YatayTablalar, tek başına veya bir sarsıcı ile, sağlam bir çerçeveye (veya "kombo" tabana) monte edilmiş bir sistemin parçası olarak tedarik edilir. Üç eksenli test uygulamaları için, sarsıcı ve masa arasında kolay kurulum ve doğru hizalama sunarak kombo yapılandırmayı öneriyoruz, böylece konum dikeyden yataya geçerken test kurulum süresini azaltır.

Alternatif olarak, sismik bir taban üzerinde ayrı bir kayma tablasına sahip trunnion kaide ile monte edilmiş bir sarsıcı, optimum eğim, yuvarlanma ve yalpalama kısıtlamaları sağladığı için büyük veya dinamik olarak karmaşık yüklerin test edilmesi için tercih edilen düzenlemedir.

Mevcut bir sarsıcı ile güçlendirmek için bağımsız bir kayma masası satın almak mümkün olsa da, birleşik seçenek çoğu durumda tercih edilir, çünkü birincisi, kurulum ve düzenli kalibrasyonlar için sistem kapalı kalma süresini içeren daha pahalı, zaman alıcı bir çaba olduğundan, olası yanlış hizalama sorunları ve devam eden bakım maliyetleri yükseltir.

 

PDF İndir

Benzer Ürünler